POŠTA

Iskustvo iz Luksemburga

"Srbija ima jeftin internet"; "Vreme" br. 768

Gospodin Igor Jecl naziva internet operatere u Srbiji "nelegalnim" i stavlja ih u koš sa "organizovanim kriminalom", sa onim za šta su optuženi Legija i Bagzi.

Mora se reći da je gospodin Jecl – da upotrebim onu reč – "legalistički" u pravu. U državi u kojoj je organizovani, državni kriminal sa Slobodanom Miloševićem na čelu pravio zakone deset godina, koje onda post-petooktobarska vlast nije htela da poništava – tačno, u takvoj državi su internet operateri i ostali dosetljivi preduzetnici kriminalci.

Dok je Telekom 2002. godine jurio srpske internet provajdere koji su mu zakidali na pljački osiromašenog stanovništva u Srbiji (tako što su, da citiram gospodina Jecla, "preskakali Telekomovu međunarodnu centralu" i što Telekom "nije imao uvida u to", sve to treba najmanje u Hag, je l’?!), u to isto vreme je jednom gospodinu u malom Luksemburgu palo na pamet da uradi sličnu stvar.

Taj "organizovani kriminalac" iz Luksemburga neki dan proda svoju firmu (Skype) američkom eBay-u za 2,5 milijardi dolara.

Moje mišljenje o ovoj temi može se sažeti u jednoj rečenici: "Srdačan pozdrav iz daleke i slobodne Kine."

Iz istog broja

Pristrasnost i ljubav

Mladen Mladenović, elektronskom poštom

Ime šljive

Svetlana Bunčić, elektronskom poštom

Ima još ljudi

Marija Đapa, elektronskom poštom

Slabi sportisti

Branko Ljuboja, elektronskom poštom

Arhiva nedeljnika Vreme>

Pogledajte arhivu