Ljudi i vreme

Izjava nedelje

»To ništa nije moje. Kad umrem, to sigurno neću da nosim sa sobom u grob! Ostaće sve gde je i sada!«

Vasilije Kačavenda, vladika zvorničko-tuzlanski, o bogatstvu kojim je okružen u "malom Versaju" ("Press")

 

Goran Bregović,

muzičar, angažovan da komponuje pesmu za Evrosong, kaže da nema recepta za pobedničku pesmu:

"Prošle godine je, recimo, pobedio klasični norveški narodnjak. Ove godine će i Srbija imati narodnjak. Da sam na mestu uredništva Radio-televizije Srbije, i sam bih izabrao sebe, ne zato što sam najbolji, već zato što sam statistički dobar. Ima onih koji smatraju da je to što radimo odlično, a ima i onih koji misle suprotno, ali imam dobar utisak. Voleo bih da uđem u finale. Bilo bi lepo da se ne sramotimo. Valjda nećemo. Ne možemo svake godine da dovedemo Evroviziju u Beograd, ali je bitno da se ne obrukamo."

("Hallo")

Goga Sekulić,

pevačica, možda će se prijaviti kao kandidat Švajcarske na Evrosongu:

"Pošto sam državljanka Švajcarske, volela bih da se prijavim za njihov Evrosong. Marina Tucaković i Kiki Lesendrić su mi uradili sjajnu pesmu na čak četiri jezika. Ne znam samo da li ću zbog brojnih obaveza oko snimanja novog albuma uspeti u tome. Ukoliko to ne učinim ove godine, svakako ću naredne."

Indira Radić,

pevačica takođe, popularna u Bugarskoj, u štampi se pominje kao mogući kandidat za bugarskog predstavnika na Evrosongu:

"Zaista ne znam kako je to uopšte došlo do medija, kada je reč o nezvaničnim kontaktima. Tačno je da sam na tu temu još ranije razgovarala sa svojim poznanicima iz bugarskih muzičkih krugova, koji su me ubeđivali da bih zbog svojih mnogobrojnih fanova pobedila na njihovom nacionalnom takmičenju."

Mira Marković,

lice sa Interpolove poternice, predsednica Jugoslovenske levice, supruga pokojnog Miloševića, o nestanku svoje partije iz registra:

"Još pre nekoliko godina sam shvatila da će JUL doživeti sudbinu Jugoslavije, levice u našoj zemlji i u Evropi, velikih ideja o pravdi i slobodi, kosmopolitizma i univerzalizma. Nemojte zaključiti iz ovoga da sam pesimista. U istorijskom smislu sam optimista. Budućnost će pripasti boljoj strani sveta, ali ta strana sveta treba da je pametnija nego što je bila, mnogo obrazovanija, hrabrija nego što je sada i solidarna kako nikad nije bila. Naravno, i otporna na malograđansku uskogrudost, pohlepu, zavidljivost…"

O sudbini JUL-a:

"Organizacija je prestala da postoji posle akcije ‘Sablja’. Posle toga JUL nije bio aktivan. Javnosti nije bila poznata ni aktivnost članstva, ni aktivnost rukovodstva. Nisam bila u kontaktu ni sa kim iz partije godinama. Moj prošlogodišnji pokušaj da dođem do sastava Glavnog odbora i Direkcije nije doneo rezultat. Pretpostavljam zato što ta partijska tela ne postoje."

("Kurir")

Emir Kusturica,

reditelj, "oduševljen je nagradom za širenje i učvršćivanje jedinstva pravoslavnih naroda ‘Aleksej Drugi’, koju mu je u Moskvi uručio ruski patrijarh Kiril", a koju je dobio i Tom Henks:

"Veoma sam se iznenadio što je Henks bio u užem izboru za nagradu, jer nisam znao da je pravoslavac! Veoma sam ponosan i zahvalan svima koji smatraju da sam zaslužio nagradu. Dodele ovakvih nagrada uvek podstaknu razmišljanja o nekom panslavizmu i okupljanju svih pravoslavnih naroda. Uvek kad se spomene pravoslavlje i Sloveni, mi Srbi vidimo takvu ideju. Međutim, danas je teško spojiti dva pravoslavca u jednom fudbalskom timu koji će se složiti, a kamoli tolike narode."

Kad se vraća u Srbiju:

"Neću se vraćati odmah, jer me očekuje proslava nagrade. Koliko znam, tim povodom priprema se neka svečanost u Ambasadi Srbije. Eto prilike da i ja vidim našu ambasadu u Moskvi, koju nikad nisam posetio."

O čemu je razgovarao sa rusim predsednikom:

"Razgovarali smo o umetnosti, filmu i sličnim stvarima. Komunicirali smo na ruskom jeziku koji ja, eto, pomalo govorim. Medvedev je ostavio pozitivan utisak na mene."

O Dostojevskom:

"U delima velikog Dostojevskog nalazio sam mnoga rešenja za neke svoje profesionalne probleme i dileme. Ono što me je privuklo Fjodoru Mihailoviču je religiozni aspekt njegovih dela. Sve to imalo je veliki uticaj na način na koji sam doživljavao veru i na koji sam je, kasnije, provodio. Bio mi je uzor i inspiracija u tome. U ovom trenutku osećam se kao Dostojevski!"

("Press")

Marijana Mateus,

ovoga puta "atraktivna modna dizajnerka", otkriva u čemu je tajna dobrog odnosa sa nekadašnjim partnerima:

"Nemam nikakav problem sa njihovim poslovnim uslovima ili partnerkama. Lepo nam je kad smo na okupu: i Miodrag i Lotar i moja deca. Šalimo se i smejemo. Svi smo tu jedni za druge. Sa svim muškarcima sa kojima sam delila emocije, bilo da je to bio samo fleš, bezazleni flert, zaljubljenost ili duboka veza, ostala sam u odličnim odnosima."

Kako je sredila odnose sa bivšim suprugom Lotarom Mateusom:

"Bilo je trenutaka kada sam bila razočarana u njega i nije bilo prijatno. To je normalno, pošto sam želela svoj, a on svoj deo kolača, ali smo se vrlo brzo dogovorili. Dva sastanka sa advokatom bila su dovoljna da dođemo do kompromisnog rešenja."

Kako to funkcioniše u praksi:

"Prošlog leta je Lotar sa njima bio u Budvi, pa su zajedno sa mojim prvim mužem izašli na večeru. Mi se svi odlično slažemo. Božić sam provela sa svojom decom, njihovim ocem i njegovom devojkom Mijom."

Da li to možda smeta Lotarovoj novoj supruzi:

"Naravno da smeta, ali mene ne zanima šta je bilo među njima. On to sam mora da raščisti. Bila sam protiv tog braka, jer sam znala da ne može da uspe, pre svega zbog velike razlike u godinama, a zatim i različitih interesa i pogleda na svet, ali Lotar uvek sledi svoje srce i drugačije nije mogao. I to je pošteno. Mogli smo da se ne razvedemo, da svako vodi svoj život i da imamo ovako lep odnos."

("Gloria")

Natalija Šoša,

atraktivna Srpkinja, alijas Natali Tanu, godinama živi u Grčkoj, gde je, osim kao top-model, poznata i kao pevačica, nije zaboravila na otadžbinu:

"Zaljubljena sam u Vladu Georgieva i to je jedini pevač čiju karijeru pomno pratim. Non-stop gledam na Jutjubu njegove spotove i on i njegova muzika me podsećaju na savršenstvo. Obožavam ga, luda sam za njim i svaki put kad čujem njegove pesme plače mi se. On je savršen. Sviđa mi se i kao muškarac. Ma, sve mi se kod njega sviđa. Volim i Bregovića, koga sam upoznala prošlog leta u Santoriniju. Bio je u vili do nas i čim je saznao da smo iz Srbije, oduševio se. Bili smo sa Božidarom Đelićem na njegovom koncertu. Goran je super lik. I Đelić je super, totalno je zabavan i pun je energije. Non-stop smo đuskali."

("Press")


Maja Nikolić,

pevačica i skandal majstor, otkriva svoju drugu stranu: "Nedeljna jutra sa sinovima obavezno provodim na liturgiji. Ja sam jedna sasvim obična mama koja se trudi da svaki slobodni trenutak posveti deci. Uživamo zajedno u igri, parkovima, bioskopu, u igraonici. Ne mislim da moja deca treba da se osećaju drugačije u odnosu na onu koja žive s oba roditelja, ali sam sigurna da im treba duplo više pažnje, ljubavi i nežnosti nego drugoj. To im pružamo i ja, baka, njihovi očevi. Moj Novak sam odlučuje o tome kada će posetiti svog oca koji živi u Crnoj Gori i kad god poželi da ide tamo, ispratim ga na avion."

("Ilustrovana politika")


Hallo,

magazin o "poznatima", omogućio je široj javnosti da prisustvuje "proslavi krsne slave porodice Karić Svetog Jovana", gde se skupila "skoro" cela familija, ambasadori, estrada i mnogi drugi:

"Po principu švedskog stola, gosti su se služili hladnim i toplim predjelima, među kojima su bili razni gastronomski izazovi. Osim predjela, specijaliteta od plodova mora, na švedskom stolu su se našle pljeskavice sa bademom, razne vrste rižota, punjene lignje, gambori, kao i nekoliko vrsta ribe.

Posle bogatog izbora slanih jela, gosti su se sladili dezertima, među kojima su bile baklave i veliki broj sitnih kolača. Slavlje je potrajalo do kasno u noć. Uz druženje, na prijatnoj svečanosti većina gostiju je ostala do sitnih sati. Posle ponoći, kada su sa slave otišli ambasadori i stariji gosti, mlađe zvanice su se veselile uz hitove zabavne i narodne muzike. Mnogi su igrali. Brojni gosti, opijeni dobrom atmosferom, razišli su se tek oko četiri ujutru."

("Hallo")

Iz istog broja

Arhiva nedeljnika Vreme>

Pogledajte arhivu