Mozaik

Interval

Nema teorije

 

Jedan od najvećih naučnopopularnih događaja u regionu, šesti međunarodni Festival nauke, održava se od 29. novembra do 2. decembra. Više od 450 naučnika iz 36 domaćih, naučnoobrazovnih institucija i 40 gostiju sa raznih krajeva sveta, učestvovaće u ovom događaju. Festival nauke će, na centralnoj lokaciji, Robnoj kući "Kluz", predstaviti 36 postavki, sa posebnim fokusom na talent zonu "Ekspertinejdžeri", koja okuplja male školske i druge festivale u Srbiji nastale po uzoru na Festival nauke.

U medijima se već duže vreme najavljuje gostovanje Marše Ivins, profesionalne astronautkinje i veteranke NASA, koja je provela 1318 sati u svemiru i 7000 sati u NASA i civilnim letelicama. Posetiocima Festivala nauke ona će govoriti o svojim putovanjima i svakodnevnom životu u spejs-šatlu. Biće tu i zanimljive forenzike, reciklaže, lasera i drugih interesantnih i za našu publiku sasvim novih prezentacija. Centar za promociju nauke predstavlja se izložbom "Deset otvorenih pitanja nauke", koja prikazuje zadatke i izazove koji bi, prema izboru čuvenog engleskog fizičara, hemičara i popularizatora nauke Filipa Bola, urednika časopisa Nature, u budućnosti mogli značajno da utiču na svakodnevicu.

Pod sloganom "Nema teorije", ove godine manifestacija se odvija na četiri lokacije u Beogradu: u bivšoj Robnoj kući "Kluz", Studentskom kulturnom centru, Galeriji Narodne banke Srbije i sceni Teatra "Bojan Stupica".

Karte po ceni od 400 dinara važe za jedan festivalski dan u Robnoj kući "Kluz", Studentskom kulturnom centru i Galeriji Narodne banke Srbije. Manifestaciju, osim kroz prodaju karata, finansijski podražava nekoliko sponzora, a finansijski pokrovitelj festivala je, kao i prethodnih godina, Centar za promociju nauke.

Iz istog broja

Život van Zemlje

Potraga za zelenim poljoprivrednicima

M. Vidić

Život

Izgubljeni recept

Slobodan Bubnjević

Etika života

Kada je fetus postao čovek

M. Vidić

Vreme nauke

Četrdeset četiri

Čarls Darvin

Arhiva nedeljnika Vreme>

Pogledajte arhivu