Vodič kroz klan Belivuk

Ko je ko i šta je šta u najmonstruoznijim zločinima u Srbiji

Klan Veljka Belivuka i Marka Miljkovića (na slici gore) nekoliko godina je odlučivao ko u Srbiji diše, a ko će prestati da diše. Bili su najjači saradnici crnogorskog Kavačkog klana na teritoriji Beograda, zaduženi za likvidacije protivnika, ubiranje reketa, rasturanje droge i oružja. Grupa huligana je za kratak period prerasla u odred smrti, naoružan do zuba, obučen za pratnju i kontrapratnju sa jakim vezama u policiji i bezbednosnim službama. Viđani su često u društvu državnih funkcionera, bili su članovi vladajuće Srpske napredne stranke, nazivali su ih “brat Velja i brat Mare” i važili su za nedodirljive. Međutim, kada su im nadimci promenjeni u Velja Nevolja i Mare Mesar, od njih svi peru ruke

Dok su Belivuk i Miljković otimali i klali žrtve po Ritopeku, a njihove ostatke bacali u reku, policija se hvalila da kriminalna statistika u Srbiji nikada nije bila bolja i da je smanjena stopa ubistava i uličnih okršaja. Nema tela, nema negativne statistike, a sada okrivljeni nadali su se i da nema dela. Dok su Velja i Mare u blindiranim automobilima krstarili Beogradom, niko ih nije ni prisluškivao ni pratio. Apsurdno, ali na merama prisluškivanja i praćenja od strane policije bile su upravo žrtve klana i to u momentima dok su otimani i ubijani. Neke od žrtava bili su i policijski doušnici i samo bi jednoga dana nestali, odnosno završili u Ritopeku, gde ih niko nije ni tražio. Od javnosti su ti nestanci skrivani, čak i oni koji bi se dogodili u po bela dana u elitnim naseljima Beograda koji su pod nadzorom sigurnosnih kamera. Pre Ritopeka, neke od žrtava odvođene su najpre u navijačke prostorije na Partizanovom stadionu, gotovo u centru srpske prestonice. I niko nije reagovao, godinama. Doduše, pokušalo je nekoliko policajaca, koji bi odmah gubili položaje, kao i nekoliko novinara, koji bi bili proglašavani za državne neprijatelje. Ćutalo se sve dok nekoliko stranih službi nije počelo da pronosi glas da imamo “Meksiko usred Beograda” i dok predsednik Srbije Aleksandar Vučić nije oktobra 2020. godine preko Instagrama najavio rat mafiji.

Godinu dana i nešto više od osam meseci članovi organizovane kriminalne grupe Belivuk nalaze se u pritvoru zgrade Specijalnog suda u Beogradu. I pored “svih” dokaza koje je javnost imala priliku da vidi tokom podužeg obraćanja predsednika države i ministra unutrašnjih poslova na Televiziji Pink, kada su prvi put prikazane fotografije izmasakriranih žrtava, čini se da je nešto zapelo. Sem pripremnih ročišta, suđenje nikako da počne.

ŽRTVE

Prema optužnici, na spisku žrtava klana nalaze se: Aleksandar Gligorijević – Puki, Goran Veličković – Goksi, Lazar Vukićević, Zdravko Radojević, Milan Ljepoja, Nikola Mitić i Goran Mihajlović. Te osobe su se vodile kao nestale u period od aprila 2019. godine do decembra 2020. godine. Istraga je utvrdila da su sve žrtve otete, mučene u kući u Ritopeku, ubijene, a da su njihova tela potom uništena. Sve žrtve bile su iz kriminogene sredine i sumnjalo se da sarađuju sa Škaljarskim klanom. Podatke o zverstvima počinjenim nad žrtvama, kao i fotografije njihovog mučenja i masakriranja tela, okrivljeni Marko Miljković je, prema optužnici, putem Skaj aplikacije redovno slao NN osobi, za koju se sumnja da je zapravo Radoje Zvicer. Posle seta fotografija žrtava Miljković bi napisao: “…Da ti pošaljem slike klanica da imamo kod tebe, da nam se ne obrišu jer ih samo ja imam… sve su krvnici bili, ne neki civili.”

Ponoseći se zverstvima i pokazujući ih, Miljković je na taj način zapravo sam izgradio slučaj protiv celog klana.

OPTUŽNICE

U julu 2021. godine podignuta je prva optužnica protiv klana Belivuk–Miljković. Prvom optužnicom 30 pripadnika klana tereti se za otmice, mučenja, pet ubistava, jedno silovanje, neovlašćenu trgovinu oružjem i drogom. Druga optužnica potvrđena je od strane suda u junu 2022. godine, njome se terete još dvojica pripadnika klana, koji se, sa ostalim okrivljenima, optužuju za još dve otmice i ubistva. Ni prva, a ni proširena optužnica ne bave se vezama klana sa određenim državnim strukturama kao ni njegovim delovanjem do 2019. godine. Optužnice se ne bave ni političkim vezama klana, ali ni desetinama drugih žrtava na koje navode transkripti razgovora Marka Miljkovića i nepoznatog lica na aplikaciji za tajnu komunikaciju Skaj.

UBISTVA U CRNOJ GORI

U Crnoj Gori im se na teret stavlja ubistvo pripadnika Škaljarskog klana Damira Hodžića i njegovog zeta Adisa Spahića u blizini Danilovgrada, kao i otmica Mileta Radulovića zvanog Kapetan, koji je kasnije predat Kavačkom klanu, te likvidiran. Dok su se Velja i Mare nalazili na “zadatku” u Crnoj Gori, uz pomoć otključanog telefona sa Skaj aplikacijom, oduzetog od Kapetana, namamili su u Beogradu pripadnika škaljaraca Lazara Vukićevića gde su ga u Ritopeku likvidirali ostali članovi klana.

ALEKSANDAR STANKOVIĆSALE MUTAVI

Ubijen oktobra 2016. godine, Stanković je osnivač i prvi vođa huliganske grupe “Janjičari” iz koje će kasnije nastati Belivukovi “Principi”. Pre preuzimanja vlasti na južnoj tribini, bio je navijač Crvene zvezde. Osuđivan je u više navrata, uglavnom zbog trgovine drogom, Stanković je izdržavanje zatvorske kazne izbegavao čak dvanaest puta, uključujući i momenat kada je likvidiran.

Javnosti je postao poznat po snimku na kome se vidi kako on i Belivuk tuku člana obezbeđenja generalnog direktora FK Partizana Miloša Vazure. Njegova likvidacija, klasična mafijaška sačekuša, nikada nije rešena, ali se smatra da je oroz na kalašnjikovu povukao Stevan Stamatović, visoko rangirani član škaljaraca, ubijen 2020. godine u Atini. Tadašnji ministar policije Nebojša Stefanović je nakon Stankovićevog ubistva objavio rat mafiji, dok su fudbaleri Partizana na sledećoj utakmici morali nositi majice sa njegovim likom. U zaplenjenim beleškama bivšeg načelnika Službe za specijalne istražne metode Dejana Milenkovića – Bagzija, inače bliskog saradnika bivše državne sekretarke MUP-a Dijana Hrkalović, Sale Mutavi označen je kao “državni projekat”. Ceo tekst o Saletu Mutavom možete pročitati u ovom broju nedeljnika “Vreme”.

MIRKO KOJIĆKOJA

Bio je visoko rangirani član klana Belivuk i kum Marka Miljkovića. Bivši je policajac, a kasnije i vlasnik Alfa taksija. Dovodio se u vezu sa ubistvom jednog od suvlasnika Pink taksija Teodora Gaćeše i kasnije sa nestankom drugog. Smatra se da je i Miljković imao umešane prste u ovim slučajevima. Kojić je u slučaju ubistva na šinama imao zadatak da obezbedi automobil za likvidaciju, a kada su Belivuk i Miljković otkriveni, Koja se dao u bekstvo, te skrivajući se ostao sve do okončanja istrage protiv njih. Svaki trag mu se gubi u januaru 2020. godine, a pretpostavlja se da je završio u Ritopeku. Nakon njegovog nestanka, Mare Mesar se hvalio da je “odradio” dva kuma. Kako nedeljnik “Vreme” saznaje, novo proširenje optužnice protiv klana trebalo bi da ih tereti i za ubistvo Kojića, koje je prema nezvaničnim saznanjima, policija nedavno rasvetlila.

MLADEN NENADIĆ, TUŽILAC

Šef je Tužilaštva za organizovani kriminal i potpisnik optužnica protiv klana Belivuk–Miljković. To je inače prva optužnica koju je Nenadić lično potpisao od kada je na čelu TOK-a. Još dvojica zamenika tužioca rade s njim na ovom predmetu. Reč je o Saši Ivaniću i Zoranu Babiću, koji su obavili gotovo sve razgovore sa osumnjičenima, svedocima i oštećenima.

APLIKACIJA SKY

Aplikacija za mobilne telefone za tajnu komunikaciju Skaj (Sky). Ta aplikacija postala je planetarno popularna i aktuelna među kriminalcima od 2018. godine. Preko nje je bilo moguće razmenjivati tekstualne i glasovne poruke, dok su pozivi bili onemogućeni. Aplikacija je mogla da se instalira samo preko određenih modela telefona Nokia i Ajfon i tokom komunikacije nije bilo moguće pratiti komunikaciju ili lokaciju sa koje korisnici pišu.

U Beogradu je Skaj mogao da se instalira na crnom tržištu preko legalnih prodavnica za mobilne telefone, pretplata na aplikaciju za nekoliko meseci iznosila je od 300 do 1200 evra. U leto 2020. godine strane službe su otkrile i dekriptovale servere Skaja, te su tako naišli na milijarde razmenjenih poruka između kriminalaca širom sveta. Službe Europol i Eurodžast preko svojih centara u Francuskoj, Holandiji i Belgiji raspoređuju prepiske i šalju ih zemljama u kojima su nastale. Međutim, nisu sve tri države bile jednako uspešne u dekripciji: primera radi, u Belgiji su razbili najviše poruka, jer su koristili bolje softvere za razotrkivanje. Takođe, nije sigurno ni da su sve razotkrivene poruke dostavljene. Klan Belivuk–Miljković razmenjivao je fotografije iskasapljenih tela svojih žrtava, te su upravo te poruke najpre izazvale najveću pažnju i stranih službi.

RITOPEK

Naselje u opštini Grocka u Gradu Beogradu. Na kraju Ulice Livadice nalazi se kuća strave. Kuća je bila pokrivena jakim video-nadzorom. Po useljenju klana u nju, a po nalogu “Srbija puta”, ulica je i asfaltirana. Nejasno je zašto je baš tada asfaltiran put u Olici Livadice. Međutim. javnost je spekulisala da su na taj način moćnici iz javnih preduzeća omogućili kriminalcima da se brže kreću i da upravo tim putem dovoze svoje žrtve i odnose delove njihovih tela, kako bi uništili dokaze bacajući ih u Dunav.

SIGURNOSNE KAMERE U RITOPEKU

Cela kuća koju je Belivuk–Miljković klan koristio bila je pod video-nadzorom. Kamere su bile usmerene i na dvorište, ali i na celu ulicu, kao i okolinu kuće. Uznemirenje javnosti nastalo je zbog informacije da su bezbednosne službe imale svoje kamere oko kuće strave putem kojih su pratile klan uoči hapšenja. Nadležni nikada nisu odgovorili na pitanje: da li to znači da su neki zločini mogli biti sprečeni i zašto nisu? Dokazi o tome gde je Milan Ljepoja, poznat kao jedan od vođa bande Pink Panter, poslednji put viđen, tokom vikenda pokazani su i na Televiziji Pink. Pušteni su i snimci razgovora, kako se ubistvo planira, ali i kako Belivukovi saradnici govore o tome da Ljepoje više nema, pošto je izvršen zločin. Penzionisani radnik DB-a Božidar Spasić rekao je na Pinku da su snimci o pripremi likvidacije i momenti kada je Ljepoja poslednji put viđen živ – zabeleženi kamerama bezbednosnih službi. “Oni su mislili da ih Služba ne kontroliše”, kazao je. “Vidite i datum, to je pred likvidaciju Milana Ljepoje, 8. decembar.” Dokazni materijal je za javnost tumačio vlasnik jednog tabloida: “Oni su s njim kontaktirali, rekli su mu: treba da se vidimo, da pričamo, kod nas u kući u Ritopeku, i evo ga on sedi na suvozačkom mestu, ulazi unutra i nikada više ne izlazi.”

Nejasno je, ako je policija imala informacije da se ubistvo planira, zašto ga nije sprečila ili pozvala na informativni razgovor Belivuka i njegove saradnike, pošto je Ljepojin nestanak prijavljen. Podsetimo, 9. decembra 2020. godine već je uveliko bio objavljen rat mafiji.

TAJNA SOBA U RITOPEKU

Posle hapšenja klana, 4. februara 2021. godine, policija je nedeljama radila uviđaj u kući u Ritopeku. Pregledani su i bunari, prekopavane njive i okolna dvorišta kako bi se došlo do čvrstih dokaza, odnosno materijalnih tragova ubistava. Međutim, za sve to vreme nije bilo rezultata. Postojala je informacija da se u kući strave nalazi tajna soba za mučenje, ali policajci nisu uspevali da dođu do nje. Više puta na mesto uviđaja dolazile su i geodete da pregledaju prostorije i zidove, i ništa sumnjivo nisu uočili. Tek krajem aprila te godine, kriminalistički inspektori su primetili da jednu policu za alat u garaži ne mogu da pomere, jer je zašrafljena za zid. Iza te police krio se tajni prolaz koji je vodio u mračnu prostoriju. Bila je to soba za mučenje i ubijanje, u njoj je pronađena i industrijska mašina za mlevenje mesa, u kojoj su uništavana tela žrtava. Zidovi tajne sobe bili su isprskani krvlju ubijenih. To otkriće bilo je najteži udar za klan, tada su prikupljeni dokazi koji su uz aplikaciju Skaj i svedoke izgradili optužnice protiv njih.

SVEDOCI SARADNICI

U zamenu za manje zatvorske kazne, puštanje iz pritvora i čuvanje na sigurnim lokacijama, trojica pripadnika klana su sklopila sporazum sa tužilaštvom i pristala da svedoče protiv nekadašnjih saradnika. No, kako prolazi vreme, i drugi pripadnici klana, među kojima je recimo i vlasnik kuće u Ritopeku Vlade Draganić, žele dogovor sa tužiocima. Deo javnosti s pravom postavlja pitanje zašto je tužilaštvu potrebno toliko svedoka s obzirom na postojanje Skaj prepiski, koje su u prorežimskim medijima prikazivane kao nepobitni dokazi. Razlog leži u tome što se i dalje ne može sa sigurnošću utvrditi da li će ih sudije prihvatiti kao dokaz, s obzirom da nisu pribavljene po zakonskoj proceduri, već su samo poturene srpskim istražnim organima od stranih službi. Za sada će protiv klana svedočiti Nikola Spasojević, Bojan Hrvatin i Srđan Lalić, čije je imenovanje za svedoka izazvalo najveću pažnju u javnosti zbog činjenice da se on, za razliku od prve dvojice, u nekim ubistvima tereti kao direktan izvršilac.

BOJAN HRVATINANAKIN I LEO

Zvani Fabula i star 39 godina, pridružio se bandi Veljka Belivuka krajem maja 2020. godine, kada je izašao iz zatvora gde je ležao zbog ubistva. Tužilaštvo ga je uzelo za svedoka još u prvoj optužnici koja grupu tereti za pet teških ubistava počinjenih od juna 2020. godine pa sve do razbijanja klana. Nije bio u vrhušci klana, a prema optužnici je uglavnom radio na namamljivanju žrtava i uklanjanju dokaza nakon likvidacija. Njegovo “vatreno krštenje” bilo je, prema sopstvenom svedočenju, namamljivanje Gorana Veličkovića – Goksija, vođe suparničke grupe navijača Partizana koji je potom ubijen u Ritopeku. Goksi je inače do samog kraja verovao da ga nije Hrvatin namestio i da je pokušavao da ga zaštiti. Ovaj svedok saradnik ispričao je tužilaštvu da i iza ubistva jednog od vođa “grobarskih” frakcija Ljubomira Markovića – Kiće iz 2019. godine, stoji klan Belivuk. Međutim, Hrvatin nema neposredna saznanja o tome ko je u svim ubistvima direktan izvršilac, već ima neka samo posredno, iz razgovora sa ostalim članovima bande. Takođe, kako je ispričao tužilaštvu, nije toliko upućen ni u posao sa drogom.

NIKOLA SPASOJEVIĆTOPALOVIĆ

Proširivanjem optužnice na ubistva Nikole Mitića avgusta 2020. godine, kao i Gorana Mihajlovića aprila 2019, tužilaštvo za svedoka uzima Nikolu Spasojevića, kuma Marka Miljkovića. Poznat je pod nadimkom Spale i star 31 godinu. On takođe nije učestvovao direktno u ubistvima, niti je ikada prisustvovao likvidacijama, već je uglavnom naknadno čistio i krečio tajnu prostoriju u Ritopeku – po zanimanju je moler. Optuženi, kada tužiocima opisuju Spasojevića, kažu da je u teškom psihičkom stanju – depresivan i u konstantnom strahu za svoj život i živote članova svoje porodice. Njegovo svedočenje, kao i poruke preko Skaja ukazuju da je do njegovog psihičkog rastrojstva došlo i pre hapšenja. Svaki put kada bi ga Miljković pozvao da dođe u Ritopek, strahovao je da bi mogao biti sledeći koji će završiti u mašini za mlevenje mesa.

SRĐAN LALIĆBERI MILS

Član je organizovane kriminalne grupe “Principi” još od 2019. godine. Lalić se sa tužilaštvom nagodio da u zamenu za 18 godina robije svedoči protiv ostatka grupe. Zanimljivo je što je Lalić još tokom prošle godine ponudio tužilaštvu sličan predlog, ali je odbijen. Kako je u nekim ubistvima direktni izvršilac, ne može biti svedok saradnik, već se tretira kao svedok okrivljeni. Jedini je od trojice svedoka koji tužiocima može ispričati detalje ubistva Gorana Mihajlovića iz 2019. godine, a spekuliše se da bi mogao “propevati” i o ranijim ubistvima klana, kao i o likvidaciji Mirka Kojića – Koje (46) iz 2019. godine. Lalićev ujak je ambasador Srbije u Moskvi, Momčilo Babić, nekadašnji lični lekar lidera radikala Vojislava Šešelja i bivšeg predsednika Srbije Tomislava Nikolića. Lalić je star 37 godina.

VOĐE KLANA

Veljko Belivuk na Skaju je poznat kao “Soprano” i Marko Miljković kao “Kratos” i “Leon”, a terete se optužnicama u Srbiji da su organizovali i predvodili kriminalnu grupu, odgovornu za sedam teških ubistava, otmice, mučenja, silovanja, nedozvoljeno držanje oružja i trgovinu drogom. Sumnja se da su ubijali i na teritoriji Crne Gore, a većinu ubistava počinili su po nalogu vođe Kavačkog klana Radoja Zvicera. Neposredno pre hapšenja 4. februara 2021. Belivuk i Miljković su boravili u Kotoru kao Zvicerovi gosti, sumnja se da je tada suparnički klan pripremao atentat na njih.

VELJKO BELIVUK

Velja Nevolja, osnivač i vođa huliganske grupe “Principi” koja je bila paravan za kriminalni klan Belivuk–Miljković. Za razliku od dobrog dela huligana “Janjičara”, koji su prebegli sa Marakane, Belivuk je na južnu tribinu došao kao navijač FK Rada. Ranije je osuđivan, a 2017. godine je bio prvi osumnjičeni za ubistvo karatiste Vlastimira Miloševića na šinama da bi, usled volšebnog iščezavanja dokaza, na kraju bio potpuno oslobođen. Odlučivao je o životu i smrti, odnosno o tome ko će svoj put skončati u ritopečkoj klanici, a nekim žrtvama je i lično presudio. Klan koji je predvodio, a za koji su mnogi opravdano smatrali da je “državni projekat”, predstavljao je udarnu pesnicu kavčana u Srbiji.

MARKO MILJKOVIĆ

Desna ruka klana Marko Miljković, zvani Mare Mesar, bio je prevashodno zadužen za namamljivanje žrtava i njihove likvidacije. Prema izjavama svedoka, sam je tvrdio da ga “navijanje” ne zanima previše, a navodno mu je najbolje išlo lažno predstavljanje članovima suparničkog klana na kriptovanoj aplikaciji. Dalje: svedok okrivljeni Hrvatin rekao je da su u planiranjima Mare i Velja bili “jedno”. Hvalio se da je “odradio” dva kuma. U pritvorskoj jedinici zgrade Specijalnog suda neretko je slao “poruke” upozorenja dojučerašnjim saradnicima koji su pristali da svedoče protiv klana. Sumnja se da ima umešane prste i u nekim ranijim nerazjašnjenim ubistvima, a prilikom likvidacije na šinama bio je osumnjičen za pomagača. Njuz maks adrija je došla do saznanja da je njegov deda Svetozar Vujačić bio savetnik Aleksandra Vulina, što je ovaj demantovao.

PRIPADNICI KLANA

Pored Belivuka i Miljkovića optužnica obuhvata još 28 pripadnika klana. Neki od njih su tu od samog početka, dok su se drugi pridruživali naknadno – obično kako su izlazili iz zatvora. Pored već pomenutih, neki od najznačajnijih za sagu o klanu Belivuk su braća Budimir i Vladimir Grek, Boris Karapandžić, kao i Vlada Draganić.

MILOŠ I MARKO BUDIMIRARES I KANTONA

Braća Miloš (38) i Marko (34) Budimir terete se prema optužnici da su učestvovali u namamljivanju, otmicama, ubistvima žrtava, kao i trgovini drogom. Zauzimali su značajna mesta u klanu, a svedok okrivljeni Hrvatin izjavio je da su “od početka bili dobri” sa Belivukom i Miljkovićem. Jedan od likvidiranih, Zdravko Radojević, namamljen je upravo uz pomoć njih. Radojević je inače bio kum Miloša Budimira, koji je prema svedočenju Hrvatina, na pitanje Belivuka “ajmo, braćo, ko će da ga reši”, odmah odgovorio “ja neću, kum mi je”. Prema izjavama istog svedoka, Miloš je učestvovao u otmici, prebijanju i mučenju Lazara Vukićevića. Braća su ranije robijala zbog trgovine narkoticima.

VLADIMIR GREKRAGNAROT

Ime Vladimira Greka nalazi se u obema optužnicama protiv klana i on se tereti za trgovinu drogom – za šta je već dva puta ranije osuđivan. Radio je u JKP Higijena u Pančevu, a poslanica SSP Marinika Tepić označila ga je kao jednog od organizatora bakljade i skandiranja protiv opozicije i Dragana Đilasa krajem aprila 2020. godine.

BORIS KARAPANDŽIĆSALVATORE

Pored optužnice protiv klana Belivuk u kojoj se tereti za trgovinu drogom, protiv Karapandžića se vodi i postupak za demoliranje noćnog kluba Komitet 2018. godine. Do sada je osuđivan zbog trgovine drogom, zbog držanja oružja, kao i demoliranja kafića “Holivud” u vlasništvu bivšeg vođe navijača Partizana Aleksandra Vavića na Karaburmi 2013. godine. Star je 35 godina.

VLADA DRAGANIĆBRALE I BOSKE

Njega optužnica prvenstveno tereti za nedozvoljeno držanje oružja. U vikendici u Ritopeku, koja je inače u njegovom vlasništvu, pronađeno je oko 100 komada oružja, ali policija nije uspela da utvrdi kako je klan došao do njega. Draganić je star 48 godina, a navodno se i on nedavno ponudio tužilaštvu za sklapanje sporazuma u zamenu za svedočenje.

VLADO GEORGIJEV

Bivši policajac iz Loznice, otpušten tokom rada u Beogradu zbog saradnje sa kriminalcima. Negovo prvobitno ime najpre je bilo Dragan Sekulić da bi ga jasnije promenio. Sekulić je bio i menadžer repera Stefana Đurića Raste koji je hapšen zbog narkotika. Sa Draganom Sekulićem, kao deo klana uhapšena je i njegova supruga Slađana Sekulić i posle višemesečnog pritvora brani se sa slobode.

ADVOKATI

Najznačajnije ime u advokatskoj praksi vezano za klan Belivuk je svakako advokat Dejan Lazarević. Zastupajući većinu pripadnika klana još od pre hapšenja, on ih je sve vreme uveravao da je optužnica na staklenim nogama.

DEJAN LAZAREVIĆ, BIVŠI ADVOKAT ODBRANE

Beogradski advokat poznat po tome što je zastupao neke od najjačih igrača trenutnog balkanskog podzemlja. Bio je branilac Dejana Stojanovića – Keke, jednog od vođa klana “Amerika”, čuvenog narko-bosa Darka Šarića, zatim vođe Kavačkog klana Radoja Zvicera, ali i većine pripadnika klana Belivuk, te je ujedno i spona koja ih sve povezuje. U njegovom slučaju sumnja se da advokatski poslovi podrazumevaju i usluge posredovanja prilikom vršenja krivičnih dela. Uhapšen je aprila ove godine zajedno sa Darkom Šarićem, a na teret mu se stavlja da je tokom 2020. godine preko aplikacije Skaj sa drugim pripadnicima klana dogovarao likvidaciju svedoka saradnika Nebojše Joksovića, nekadašnjeg Šarićevog bliskog prijatelja. Hapšenjem Lazarevića, odbrana Belivukove grupe je znatno oslabljena, te u poslednje vreme pripadnici klana ne mogu pronaći advokata koji im “odgovara”.

Istragom protiv klana utvrđeno je da je advokat Lazarević vođama Belivuku i Miljkoviću na korišćene ustupio i kuću čiji je vlasnik Darko Šarić. A iz prepiske putem Skaj aplikacije saznalo se da su posle jednog sastanka kod Dejana Lazarevića vođe klana ostalim saradnicima preneli da im je rekao da ceo Beograd priča o odsečenoj glavi Gorana Veličkovića – Goksija.

U sledećem broju: kako je pod okriljem političke i državne zaštite klan nastao. Zanimljive detalje o slučaju poznatom kao “ubistvo na šinama”. Čitaćete o vezama klana Belivuk–Miljković sa drugim klanovima (Kavački, Šarićev, klan “Amerika”). Ali ćete saznati i koliko su intenzivne veze Velja Nevolja i Mare Mesar imali sa državnim i policijskim funkcionerima

Iz istog broja

Ekskluzivno: Tajni rokovnik Saleta Mutavog

Teretana za mafijaše, ministra i policajce

Jelena Zorić

Porodično nasilje i religija

I tišina može da ubije

Jelena Jorgačević

Portret savremenika: Dragan Stojković Piksi

Mister Piksi i lepota fudbala

Željko Bodrožić

Portret savremenika: Dragan J. Vučićević

“Informer”, tabloid za moćne

Slobodan Georgijev

Lični stav

Dobro došli u kapitalističku Srbiju

Duško Vuković

Lični stav

Kad je veći, zašto nije jači?

Ljubomir Madžar

Arhiva nedeljnika Vreme>

Pogledajte arhivu