Lik i delo

foto: tanjug

Nadica Momirov

Bivša državna sekretarka u Ministarstvu kulture

Dvosmislena biografija: Rođena je 1967. godine u Zrenjaninu. Nakon studija biologije na Prirodno-matematičkom fakultetu u Novom Sadu, u Norveškoj stiče zvanje tumača norveškog jezika na višoj strukovnoj školi u Voldi. U periodu od 1993. do 1996. godine radila je kao službeni prevodilac i predavač srpskohrvatskog jezika u Norveškoj, a u periodu od 1998. do 2004. godine kao predavač norveškog jezika na Mond koledžu u Subotici. Tokom dva mandata je, kao poslanica u Narodnoj skupštini Republike Srbije, bila članica više skupštinskih odbora – za rodnu ravnopravnost; prosvetu; rad, boračka i socijalna pitanja; za međunacionalne odnose. U tom periodu obavljala je i dužnost predsednice skupštinskog pododbora za prava deteta i zamenice šefa delegacije Crnomorske inicijative.

U prevodu: Mediji su proteklih dana pisali da Nadica Momirov nije okončala studije na Prirodno-matematičkom fakultetu, već samo gimnaziju u Zrenjaninu i da je na Mond koledžu predavala norveški jezik šest meseci, a ne šest godina. Na zvaničnom sajtu Ministarstva kulture pisalo je da je Nadica Momirov "diplomirani stručnjak u oblasti biologije i socijalne integracije" Univerziteta u Norveškoj. Nakon pisanja nekoliko dnevnih listova koji su doveli u sumnju njene biografske podatke, sadržaj je preformulisan u "nakon studija biologije…"

Odluka: Vlada Srbije je na sednici održanoj 3. jula razrešila dužnosti državnu sekretarku u Ministarstvu kulture Nadicu Momirov, saopšteno je iz Ministarstva kulture Srbije. U saopštenju se navodi da je Vlada donela odluku o razrešenju, nakon što je utvrđeno da je Nadica Momirov iznosila podatke o neodgovarajućoj stručnoj spremi.

Inicijativa: Razrešenje Nadice Momirov iniciralo je rukovodstvo G17 plus zbog iznošenja netačnih podataka o stručnoj spremni, saopštila je ranije ta stranka. Inicijativu za njeno razrešenje rukovodstvo G17 plus je pokrenulo nakon što je "nedvosmisleno utvrđeno da je ona u više navrata iznosila netačne podatke o svojoj stručnoj spremi". Navedeno je i da će o njenom budućem statusu u stranci odlučivati disciplinska komisija.

Objašnjenje: "Do 1991. sam bila redovan student sa prosekom 8,5. Pošto je izbio rat, kao apsolvent Prirodno-matematičkog fakulteta u Novom Sadu, otišla sam u Norvešku. Tamo sam upisala biologiju na Višoj strukovnoj školi u Budeu. Pošto sam mislila da se nikad neću vratiti u Srbiju, odlučila sam da ipak upišem nešto da bih mogla da radim u tamošnjoj administraciji. Tamo svi rade u administraciji, to je siguran posao. I 1994. godine upisala sam Višu strukovnu školu Volda. To su jednogodišnje specijalističke studije i godinu dana kasnije dobila sam sertifikat tumača za norveški jezik. Jedan od razloga što sam se 1997. vratila je iz Norveške je da iskustvo, veštine i znanja stečena u administraciji jedne od najrazvijenijih zemalja prenesem u svojoj domovini. Radim najbolje što znam. Ako neko smatra da ne radim dobro svoj posao, u redu, hvala lepo na poverenju."

Iz istog broja

Pravosuđe

Pitanja poreskih obveznika

Tatjana Tagirov

Rekonstrukcija Gazele

Krkljanac ante potras

Zoran Majdin

Svečana sednica Skupštine dijaspore

Srbija je naša i vaša kuća

Dragan Todorović

Srbija i EU

Šta bi s entuzijazmom

Dejan Anastasijević

Intervju – Endru Glas

Britanac u Beogradu

Jelena Jorgačević

Hapšenja na institutu za onkologiju

Anatomija jednog nemorala

Marija Vidić i Dokumentacioni centar "Vremena"

Lični stav – Mediji na sudu

Duševni bol u demokratiji

Dušan Radulović

Intervju – Nenad Popović

Cena odbrane vlasti

Đorđe Milošević

Pismo Darka Šarića

Druže Darko, piši novo pismo…

Miloš Vasić

Kriminal, politika, mediji

Ko je Luka Bojović i zbog čega je postao važan

Slobodan Georgijev

Intervju – Božidar Đelić, potpredsednik Vlade Srbije za evropske integracije i ministar za nauku i tehnološki razvoj

Oklevanja Evrope mogu biti opasna

Biljana Vasić

Lični stav – Mediji i hapšenje lekara zbog korupcije

Trovači naših duša

Svetlana Vukajlović

Arhiva nedeljnika Vreme>

Pogledajte arhivu