Reagovanja srpskih političara
Vojislav Koštunica: "Zaprepašćen sam tim terorističkim aktom. Nema reči kojima bi čovek osudio tu vrstu terorizma, i to je naravno dodatni razlog za zabrinutost."
Milo Đukanović: "Na osnovu onoga sa čim sada raspolažemo riječ je o aktu međunarodnog terorizma, što mora biti razlog za osudu."
Vladan Batić, ministar pravde Srbije: "Terorizam ne sme imati politička opravdanja ili političke konotacije, jer u tim napadima najviše stradaju nevine žrtve. Potrebno je na nivou UN-a i međunarodne zajednice doneti odgovarajuću rezoluciju o odlučnijoj borbi protiv terorizma, bez amnestiranja onih koji čine terororističke akcije."
"Serija terorističkih napada u Njujorku i Vašintonu tragičan je događaj koji zaslužuje svaku osudu, ali ne treba biti blakonaklon ni prema terorističkim akcijama (nekadašnje) UČK-a na Kosovu i nepostojanju volje da se UČK proglasi za terorističku organizaciju." "Svaki normalan čovek osudiće terorizam bez obzira na simpatije ili nesimpatije, jer stradaju nevine žrtve. Tokom terorističkih napada UČK-a na Kosovu ubijeni su i nestali Srbi, a ta organizacija nije proglašena za terorističku."
Borislav Pelević, predsednik Stranke srpskog jedinstva, rekao je da je "svaki terorizam sulud", ali je naglasio da "svaki mač ima dve oštrice": "Ne mogu da se ne setim male devojčice Milice Rakić, ne mogu da se ne setim hiljade poginulih i obogaljenih Srba koji su stradali prilikom terorističkih NATO napada na Jugoslaviju." "Svaki terorizam treba osuditi, ali svi oni koji vode ovu planetu moraju snositi odgovornost za svoje postupke", kazao je Pelević, i dodao da se nada da će "ovi događaji označiti preokret u globalnoj svetskoj politici".
Ljubiša Ristić, predsednik Jugoslovenske levice: "Normalno je da čitav svet osuđuje terorizam i ubijanje civila. To je normalna stvar." On je kazao agenciji Beta da ne može da pretpostavi moguće posledice današnjih terorističkih napada, kao ni koliko će to (napadi) da traje.
Goran Svilanović, jugoslovenski ministar inostranih poslova ocenio je danas da samoubilački avio-napadi u Americi svedoče da se i u ovom veku nastavlja "svetski terorizam u kojem stradaju samo nedužni građani". "Verovatno će sada sve reakcije biti emotivne i u Americi i izvan nje, ali će u periodu od godinu dana ili više svakako doći do redefinisanja politike velike svetske sile i drugih zemalja, kako bi događaji poput današnjeg bili sprečeni ili izbegnuti", rekao je Svilanović Beti. On je kazao da su građani SRJ, koji su "bili suočeni sa teškim stradanjima dužni da podele tugu sa građanima SAD".